PEUGEOT KULÜBÜ

Aslanların Buluşma Mekanı

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Ey insan...

  Paylaş
  avatar
  yavuz
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 104
  Kayıt tarihi : 01/02/12
  Yaş : 30
  Nerden : Karaman

  Ey insan...

  Mesaj  yavuz Bir Cuma Şub. 10, 2012 1:08 pm

  Bazen yaşadıkları karşısında dayanacak gücü kalmıyor insanın. Yeter artık diyerek bağırası geliyor her şeye ve herkese. Bazen başını alıp, hiç kimselerin olmadığı çok uzak yerlere gitmeyi istiyor. Çünkü canı yanmıştır yaşadıklarından. Hayat adeta bir dert yumağı gibi örmüştür onun hayatını. Hor görmüşlerdir onu, küçümsemişlerdir, terk edilmiştir, aldatılmıştır, sırtında saplı bir bıçak taşıyordur, işsiz kalmıştır, artık tükendiğini hissetmiştir, geceleri yatağa gözyaşları içerisinde girmiştir…vs.

  Ey insan! Unutma ki tüm bu zorlukların bir sebebi vardır. Senin olgunlaşman, hayat karşısında daha güçlü olman içindi tüm bunlar. Aklında bir hayalin ve içinde bir umudun varsa, yarın doğacak olan güneş, senin için doğacaktır emin ol buna. Bir kömür parçasının elmas olabilmesi için, binlerce ton baskı altında kalması gerekir. Bu kömür parçası uzun süre baskı altında kalmasaydı elmasa dönüşemeyecekti.

  Ey insan! Kendine değer ver. Her şey sende gizli. Bugün çok büyük derdin ve sorunun olabilir; ama unutma ki senden daha beter durumda olanlar da var. Her haline şükret. Hayal kırıklığı yaşadıysan başka hayaller kur, yıkıldıysan eğer kalk ve yola devam et, kapı yüzüne kapandıysa başka bir kapıyı çal, ama asla umutlarının çalınmasına izin verme. Seni görmezden gelenlere inat azimle çalış ve inancını asla kaybetme. İnsanın hayatında sürekli sonbahar yaşanmaz, senin de hayatında elbet güneş açacak ve bahar gelecektir. Bir yerlerde beklemediğin bir anda hayatının insanı ile tanışacaksın ve mutluluk seni bulacaktır. Yıllardır üst üste koyduğun birikimlerinin ve çalışmalarının karşılığını alacak ve kendine olan güvenin artacaktır.

  Ey insan! Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri çok da önemli değil. Dostunu, düşmanını iyi tanı. Etrafında sana iyilikleri, güzellikleri gösterip, kötülüklerden seni uzaklaştıranlar varsa, işte onlar senin gerçek dostlarındır. Ve mutlu olmak için kendine şart koşma. Mutluluk başkasından miras kalmayacak sana. Yeter ki sen içindeki sevda duygusunu hep canlı tut.

  Son olarak sana şunu söyleyeyim Ey insan! Unutma, gecenin en karanlık vakti, şafak sökmeden hemen öncedir. Yani şu an içinde bulunduğun an, eğer inanırsan ve sabredersen kara bulutların dağılmaya başlayacağı an olacaktır.

  Alıntıdır.

  http://blog.milliyet.com.tr/Ey_insan_/Blog/?BlogNo=337537&ref=milliyet_anasayfa

   Forum Saati C.tesi Ara. 15, 2018 6:01 pm