PEUGEOT KULÜBÜ

Aslanların Buluşma Mekanı

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Forum Kuralları

  Paylaş
  avatar
  OzGuR
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 83
  Kayıt tarihi : 01/02/12
  Yaş : 31

  Forum Kuralları

  Mesaj  OzGuR Bir Perş. Şub. 02, 2012 7:01 pm

  Foruma mesaj yazan tüm üyeler aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılmaktadır.


  1. Forum içerisinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve Uluslararası kanunlara, anlaşmalara aykırı mesajlar yazılması yasaktır.

  2. Forum içerisinde Din, Mezhep, Irk, Soy, Siyasi Görüş içerikli mesajlar yazılması, insanların bu tür tercihlerinden dolayı kınanması ve eleştirilmesi kesinlikle yasaktır.

  3. Forum içerisinde yazılan mesajlardan tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları mesajlardan forum yönetimi sorumlu tutulamaz.

  4. Forum içerisinde gelenek ve göreneklere aykırı ve din, dil, ırk, soy ayrımına yönelik iletiler göndermek ayrıca kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, cinsel içerikli yazı yazmak ve bu konularda fotoğraf veya video klip paylaşmak, küfürlü konuşmak, küçük düşürücü laflar söylemek yasaktır. Bu yasaklara uymayan mesajlar üyeye haber vermeden silinir. Bunu alışkanlık haline getiren üyelerin üyelikleri iptal edilir.

  5. Foruma üye olanlar forum ortamını kişisel veya kurumsal ticari çıkarları için kullanamazlar.Böyle yaptığı tespit edilen üyeninin üyeliği iptal edilir.

  6. Forum içerisinde yasal olmayan site linkleri paylaşmak, Korsan yazılım linkleri paylaşmak, Site şifreleri dağıtmak ve yasal olmayan sitelerden içerik paylaşmak yasaktır.

  7. Özel mesaj yoluyla üyeleri rahatsız edici mesajlar göndermek yasaktır.

  8. Herhangi bir kullanıcının kendi izni olmadan kişisel bilgilerini yayınlamak kesinlikle yasaktır.

  9. Forum içerisinde kişisel problemler ve anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.

  10. Foruma üye olan her kişi ilgili bölümde kendini tanıtmak zorundadır varsa aracıyla ilgili bilgileri Aracım bölümünde paylaşmalıdır.

  11.Forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

  12. Konular, ilgili konu başlığı altına açılmalıdır. Aksi halde yönetici ilgili başlığa taşınacaktır. Başlığı açan üyeye haber verme zorunluğu yoktur.

  13.Yeni başlık açılmadan önce forumda daha önce benzer konunun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Konu daha önceden açılmışsa yeni açılan konu silinecektir.

  14. Büyük harfle yazılan yazılar bağırma anlamı taşımaktadır. Bu sebeple kullanılmamalıdır.

  15. Foruma yazılan mesajların okunaklı ve anlaşılır olması gereklidir.

  16. İmzada veya forum içerisinde aşırı büyük font kullanmak yasaktır.

  17. Site yöneticileri uygun olmayan mesajları silme, düzenleme, taşıma ve kilitleme yetkisine sahiptir; itiraz edilemez. Forum kurallarını tartışmaya açan üyeler derhal yasaklanır.

  18. Aynı kullanıcı tarafından birden fazla kullanıcı adı (nick) almak kurallara aykırıdır. Tespiti halinde aynı kullanıcıya ait tüm nick'ler banlanır.

  19. Site içerisinde yayınlanan bütün Resimler Logolar ve yayınlanan yazılar sahibine ve yayıncısına aittir. Kökeni burası olan konuları başka yerde yayınlarken forumumuzu kaynak gösteriniz. Başka forum, web sitesi, blog gibi yerlerden aktardığınız mesajların (haber, bilgi, fotoğraf, video-klip vb.) nereden alıntı yapıldığını yazınız, kaynak gösteriniz. Aksi taktirde bu tip başlıklar silinebilir.

  20. Yöneticiler her mesajı takip edemeyebilir gerekli görüldüğünde ilgili moderatör veya yöneticiye durum bildirilmelidir.

  21.Forum kurallarına uymayan ve bu konuda kendisine yapılan uyarıları dikkate almayan üyelerin üyelikleri iptal edilir.

  22. Forum kuralları yönetim tarafından değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen uygulamaya girer.

   Forum Saati C.tesi Ara. 15, 2018 7:18 pm